۱۳۸۸ شهریور ۷, شنبه

از پيشنهادها تا ازدواج هاي سياسي استان

محمد باقر الفت چهره اين هفته حرف هاي درگوشي!


امروز را با چند خبر شروع مي كنيم :

1- خبر اول: پيشنهادهاي اسلامي

اينكه هفته گذشته حجت الاسلام اسلامي *عضو خبرگان رهبري از استان قزوين و امام جمعه تاكستان كه از جمله حاميان سرسخت احمدي نژاد هم هست ديداري با احمدي نژاد داشته است و در اين ديدار از ايشان خواسته است كه هرچه زودتر نسبت به تغيير دادن استاندار موجود كه به زعم ايشان چندان با دولت همراه نيست اقدامي صورت دهند.اسلامي البته به اين درخواست خود اكتفا نكرده و وقتي رييس جمهور از ايشان مي پرسد:« شما نظرتان به چه كساني است» بلافاصله اقدام به معرفي دو تن مي كند اول: محمد دوست ** دوم : سردار جباري و سوم:محمد باقر الفت***

* صفرعلي تاروردي كه اكنون به حاج آقا اسلامي مشهور شده است از روحانيوني بود كه پيش از انقلاب جزو مخالفان سرسخت آيت ا... خميني و هوادارانش محسوب مي شد . نامبرده كه اسناد مر بوط به اهانت وي به تصوير آيت ا... خميني در نجف به نقل از آقايان دعاگو و سيد حميد روحاني در مركزاسناد انقلاب اسلامي موجود است و در شماره هاي آتي در همين وبلاگ درج خواهد شد پس از انقلاب مدتي متواري بود تا اينكه با سفر به يكي از شهرستان هاي دور از قزوين و ورود به عقيدتي سياسي يكي از مراكز سپاه به تدريج ارتقاي رتبه يافت و با تغير نام خود به اسلامي مجددا به قزوين بازگشت. تاروردي كه هنوز هم روحانيون قزويني او را به نام قديمي وي مي شناسند اكنون از حاميان سر سخت احمد ي نژاد است و از سوي اميد مافي گرداننده نشريه موسوم به آواي تات ملقب به لقب آيت ا... گرديده و خاطراتي از مبارزات ضد شاهنشاهي وي نيز در اين نشريه درج گرديده است!


**محمد دوست از افراد غير بومي هوادار رييس جمهور است كه البته از اعضاي رايحه خوش خدمت.محمد دوست كه در انتخابات پيشين مجلس مد نظر رايحه اي ها بود با امكانات دولتي و يك دو جين خبرنگار خارجي كه از سوي ارشاد تنها ملزم به پوشش كارهاي انتخاباتي او بودند به قزوين آمد كه البته هم راي نياورد و هم راست قزوين منجمله نيكويه را از رايحه اي ها دلخور كرد چون مي ديدند كه آن بالا تصميم هاي ديگري گرفته شده و نيروهاي بومي هيچ جايگاهي در محاسبات و معادلات حزبي مقامات مافوق ندارند.


*** محمد باقر الفت هم دادستان قزوين است.مردي زيرك و باهوش كه به لطف شبكه به هم پيچيده اي از مسوولان ، رسانه ها و ديگر افراد ذينفوذ در اين چند سالي كه از تهران به قزوين آمده است موفق به تاسيس يك قدرت در سايه همراه با املاك و مستقلات فراوان شده است. الفت كه به هنگام ورود به قزوين يك فارغ التحصيل ساده حقوق بيشتر نبود اكنون اميد فراواني به توسعه نفوذ خود دوخته است و برگزاري دادگاه موسوم به پرونده اغتشاشات پس از انتخابات قزوين فرصت مناسبي براي اثبات وفاداري و قاطعيت به وي مي بخشد .


2-خبر دوم: اميدهاي بر باد رفته الفت

محمد باقر الفت ، دادستان قزوين هفته گذشته با اعلام خبر امكان قريب الوقوع انتصاب وي به سمت دادستان كل تهران و جايگزيني سعيد مرتضوي،موجي از شادي را در ميان همپيمانان سياسي خود ايجاد كرده بود سرانجام با شنيدن خبر انتصاب عباس جعفري به اين سمت، دست از اميد شست. گفتني است الفت بارها و بارها در محافل مختلف خود را به عنوان گزينه تقريبا قطعي اين انتصاب معرفي كرده بود.

3-خبر سوم:ازدواج سياسي

3- هفته گذشته استان قزوين شاهد يك ازدواج كاملن سياسي بود ازدواج پسر سردار آبنوش با دختر صفر علي تاروردي مشهور به حاج آقا اسلامي و سياسي ناميدن اين ازدواج از آن جهت است كه اسلامي كه قبلن هم درانتخابات از همراهي سپاه برخوردار بود با اين ازدواج هم براي خود و هم براي سردار آبنوش انگيزه هاي بيشتري را براي حفظ منافع مشترك ايجاد كرده است.